MindSonar® to narzędzie psychometryczne pomagające określić jak funkcjonują ludzie, ale nie tylko…
…to szczególny sposób myślenia o człowieku, który potrafi realizować wszystkie cele jakie przed nim stoją. MindSonar® nie ustala osobowości ludzi, ani nawet ich ogólnych preferencji osobowościowych – nie wkłada, tylko wyciąga ludzi z pudełka.


Tworzymy międzynarodową społeczność MindSonar® – społeczność coachów, trenerów, konsultantów biznesowych posługujących się nowoczesnymi narzędziami i koncepcjami.

DLACZEGO KONTEKST JEST TAKI WAŻNY?
Człowiek w różnych sytuacjach i okolicznościach wykazuje odmienne preferencje zachowań. Najprostszy przykład? Inaczej zachowujemy się w domu, a inaczej w pracy – to jasne.

MindSonar® bada style myślenia w konkretnych sytuacjach; im bardziej precyzyjnie określona jest sytuacja, tym bardziej użyteczny jest pomiar. Takie podejście nie odbiera człowiekowi możliwości zmiany stylów myślenia czy zachowania, w zamian daje możliwość poprawy działania na skuteczne w danej sytuacji.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ Z MINDSONAREM?
MindSonar® wykorzystuje teorię Spiral Dynamics® do określenia systemów wartości człowieka. Podpowiada, jakie motywy kierują osobą w konkretnym kontekście.
Przykłady? Takim motywem może być „plemienny porządek” promujący poczucie bezpieczeństwa, a może być nim „przedsiębiorcze ja” pragnące nowych możliwości i wyzwań. Być może motywy działania leżą w zamiłowaniu do „społecznego porządku” i dążenia do porozumienia… Spiral Dynamics® rozpoznaje 8 takich systemów wartości.

MindSonar® używa także 13 stylów myślenia, które tworzą strategie działania. Można przyjrzeć się tym strategiom, na które składają się między innymi: sposób podejmowania decyzji, sposób sortowania informacji, stosunek do zmian, czy preferencje uczenia się, albo kierowania uwagi. Jeśli jakieś strategie są nieskuteczne, a dobrze się je pozna, to można je zmienić.

Konsultanci MindSonar® uczą się podczas Warsztatów Certyfikacyjnych określania systemów wartości, stylów myślenia oraz pomocy innym w przeprowadzeniu zmiany.

WARSZTATY CERTYFIKACYJNE MINDSONAR® SĄ DLA CIEBIE, JEŚLI CHCESZ JAKO:
• coach – mieć narzędzie bezbłędnie diagnozujące przyczyny problemu klienta;
• trener – posiadać bazę do budowania ćwiczeń w ramach zmiany postaw;
• doradca HR – potrafić skutecznie rozwiązać konflikt lub dokonać selekcji;
• konsultant – dostosować zmianę do kultury organizacyjnej firmy;
• menedżer – stosować te wszystkie umiejętności na raz i napędzać swoje zespoły.

A DO TEGO WSZYSTKIEGO:
Potrzebujesz jeszcze bardziej wyróżniać się na rynku i używać nowego wyjątkowo skutecznego narzędzia z międzynarodową certyfikacją.
Dążysz do tego, aby być coraz bardziej skutecznym w swojej pracy – mieć więcej zadowolonych klientów lub pracowników.
Szukasz dostępu do wymiany wiedzy w międzynarodowej społeczności profesjonalistów.
Chcesz zdobyć umiejętności rozumienia motywów kierujących ludźmi oraz strategii zachowań, którymi się posługują;
Możesz także zbadać własne style myślenia oraz ich skuteczność.

WARSZTATY CERTYFIKACYJNE
14-16 GRUDNIA 2015 r. (cz.I) i 16-18 LUTEGO 2016 r. (cz.II)
prowadzący: Jennet Burghard oraz Tomasz Zawadzki

27-29 STYCZNIA 2016 r. (cz.I) i 13-15 MARCA 2016 r. (cz.II)
prowadzący: Jaap Hollander oraz Tomasz Zawadzki

Warsztaty patronatem objęła Akademia Leona Koźmińskiego.

TRENERZY CERTYFIKUJĄCY MINDSONAR® W POLSCE

JENNET BURGHARD
Facilitator i coach biznesu, wspierająca wiele organizacji komercyjnych oraz administrację publiczną, członkini zespołu eksperckiego MindSonar®, która pomogła holenderskim sportowcom zdobyć medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012.

TOMASZ ZAWADZKI
Konsultant MindSonar®, który zaimplementował metodę w Polsce. Coach i trener specjalizujący się wskutecznych
procesach sprzedaży, rekrutacji i systemach motywacyjnych. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach.

JAAP HOLLANDER
Twórca MindSonar®. Psycholog, coach, trener biznesu, terapeuta w nurcie prowokatywnym. W Holandii prowadzi Instituut voor Eclectische Psychologie. Do dziś Instytut przeszkolił ponad 11 000 specjalistów. Autor 10 książek
z zakresu psychologii.

OPINIE UCZESTNIKÓW

ZBIGNIEW MIELKE– TRENER, COACH
Dla mnie warsztat miał szczególną wartość z kilku powodów: sposób prowadzenia i podejścia do uczestników z zaangażowaniem i starannością. Dzielenie się doświadczeniem i przykłady ze swojej praktyki. Również duża ilość ćwiczeń, wymagająca szukania rozwiązań i odnoszenia się do tego, czego właśnie się nauczyło. I zestaw darmowych programów do badań. Wszystko razem pozwala na zapoznanie się z MindSonar® i to w przyjemnej atmosferze ciekawych ludzi.

ANNA PACIOREK – COACH, KONSULTANT BIZNESOWY
Wciąż jestem pod wrażeniem możliwości, jakie daje MindSonar®. Korzystam z niego zarówno podczas coachingu, jak i konsultacji dla firm. Pomaga, wspiera, inspiruje. Świetne narzędzie, bardzo dobrze poprowadzone warsztaty. Polecam!

MAŁGORZATA OMILIAN – MENEDŻER, COACH
…właśnie ta kontekstowość, pozbawiona oceny, jest mocną stroną tej analizy – bo tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji i od potrzeb… wszystko też może ulec zmianie, jeśli tylko tego chcemy! Jest to wspierające narzędzie w doradztwie oraz coachingu dotyczącym m.in. relacji, sprzedaży, budowania zespołu, rozwoju, konfliktu, jak i w procesie rekrutacji… Polecam bardzo 😉

Szczegóły o MindSonar
na stronie www.mindsonar.pl

KONTAKT
Tomasz Zawadzki
tel. 510 028 564
tomasz.zawadzki@mindsonar.pl