Waszym zdaniem

Pisząc o depresji chcę odnieść się do zdarzenia, które miało miejsce w moim życiu dawno temu. Pewne mechanizmy związane z tamtą sytuacją są moim zdaniem analogiczne do tych, które pojawiają się w przypadku osób cierpiących na depresję.

Bolesny temperament

„Wszystko, co ludzkość dotychczas uczyniła i wymyśliła, wzięło się z dążenia człowieka do zaspokojenia swych najgłębszych potrzeb i uśmierzenia bólu. ”- powiedział przed laty Albert Einstein. Rzeczywiście, ból to jedno z najczęstszych odczuć w życiu człowieka i niestety, jeden z istotniejszych problemów zdrowotnych.

Ocalony

Jest piękny, marcowy dzień w późnej dekadzie gierkowskiej, kiedy za pieniądze z Zachodu budowano chwilowy dobrobyt polski. Na starej, już nieco bladej fotografii, widać młodą, na oko 25-letnią kobietę, ubraną w modny wtedy długi, studencki płaszcz, obok trochę dalej żółty samochód marki fiat 126, a w tle nieotynkowany, jak to wtedy często bywało, szary blok.

Ostatnio otrzymałam maila od koleżanki z kilkoma seksistowskimi kawałami, oto jeden z nich:
"Kierownik działu kadr wchodzi do sekretariatu i zastaje w nim szlochającą sekretarkę. - Cóż się stało? - Dyrektor zwalnia mnie z pracy! - Pani Marysiu, myli się pani! ...

Jestem muzyką Miles'a Davis'a

Jestem dźwiękiem. Bardzo specyficznym dźwiękiem, bo pojawiam się tylko wtedy, gdy Miles Davis wypełnia swoją trąbkę powietrzem wydmuchiwanym z płuc. Nikt inny nie jest w stanie sprawić bym zaistniał. Tylko Davis posługując się swoją trąbką potrafi wyprowadzić mnie ze swego umysłu i wprowadzić do świata zewnętrznego,

O nas

Serwis o tematyce psychologicznej istnieje od 2005 roku. Do 2015 roku serwis funkcjonował pod adresem psychologia.apl.pl. W 2015 roku opiekę nad serwisem przejęła Fundacja Libertus. Zmienił się adres strony na psychologiawsieci.pl. Zapraszamy do kontaktu i współpracy. Zależy nam na rzetelnym i niezależnym dziennikarstwie.

Newsletter

Chcesz być na bierząco? Zapisz się do naszego newslettera